Yeni albüm "NESİNİ SÖYLEYEYİM..." yakında çıkıyor

Tolga Çandar'ın yeni albümü "Nesini Söyleyeyim..." yakında müzik marketlerde.
Başbakan söz versin muhalefeti bırakacağım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a seslenen Çandar, "Torunlarını alıp bu termik santrallere yakın bir köyde yaşamaya söz versinler, ben muhalefeti bırakacağım" çağrısında bulundu.
Ege türkülerinin sesi Meclise alışamadı

Türk Halk Müziği sanatçısı CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, TBMM'nin kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler ; Aralarındaki Etnik, Dini ve Siyasi ayrımları ERTELEYEREK Ulusal Kuruluş mücadelesi yolunda birleşmelidir.
M.Kemal ATATÜRK (2 Ekim 1919.İrade-i Milliye )
Konserlerimiz devam ediyor.
İletişim için
0-532-241 72 72
MAKALELER
ALBÜMLER
YOK ÖYLE YAĞMA!

02.03.2007 tarihinde Birgün gazetesindeki köşemde yayınlamak üzere yazıp gazeteye gönderdiğim, ancak gazetenin yayın politikalarına aykırı bulunduğu gerekçesiyle gazete yönetimini sansürleyip basmadığı yazım...

Devamı... 05 Eylül 2011
SEVGİLİ DOSTLARIM,

Biliyorum,uzun zaman oldu size yazmayalı. Bunun için çok üzgünüm, inanın. Yazmayı; hemen her konuda ne düşünüyorsam yazmayı, çok seviyorum. Çoğu zaman yazdıklarımı bir yerlerde yayınlamak için değil: yazmanın sağladığı rahatlamaya ulaşabilmek için yazıyorum. Gecenin sessizliğinde, çalışma odama çekilip yazmaya başlayınca, nasıl rahatlıyorum, anlatamam. Çoğu zaman kendimi, dış dünyanın depresif ortamından bu şekilde koruyorum.

Devamı... 05 Eylül 2011
"UYGAR" İNGİLTERE’DE "BARBAR" TOLGA’NIN ÜÇ GÜNÜ

Her yıl ortalama 4-5 kez yurt dışına çıkıyoruz. Uzaklarda türkü bir başka özleniyor. Elbette kasetten de dinleyebilirler ancak türküleri ilk ağızdan dinlemek - hele benim sahnede yaptığım gibi ‘muhabbet’ de varsa – insanlarımızın daha yoğun duygular yaşamasını sağlıyor. Buna da çok ihtiyaçları var gurbette.

Devamı... 05 Eylül 2011
BELLEK ve İNKAR

“Tarih, insanların geçmiş deneyimlerinden ders alma yeteneği olmadığı gerçeğinin durmaksızın tekrarlanması olayıdır.” Prof. Kurt Schillin'in lafı fazla dolaştırdığını düşünüyorsanız, “Tarih tekerrürden ibarettir” şeklinde özetleyebilirsiniz.

Devamı... 05 Eylül 2011
SABAHA KADAR BURDAYIZ

Bana göre sol tarafta oturan küçük bir grup daha birinci türküden sonra tempo tutmaya başladılar: "Çökertme, çökertme..." Gülümsedim. İkinci türküyü söyledim... Bizimkiler yine: "Çökertme... Çökertme..." Şaşkınlık ve endişe içinde baktım slogancı gruba.

Devamı... 22 Şubat 2007
UÇUŞAN DÜŞÜNCELER

İslamiyet'in kabulünden önce, Türklerin göçebe hayatı yaşıyor olmalarının nedeni, sanıldığı ya da anlatıldığı gibi ekonomik değil, dinseldir. Hakikatin bu dünyada olduğu, bu dünyanın hakikatini anlayabilmenin yolunun da, mümkün olduğu kadar çok gezmeyi gerektirdiği inancı, eski Türklerin göçebeliğini anlatmakta daha doğru gibi geliyor bana.

Devamı... 15 Şubat 2007
İBRAHİM SEVİMLİ ANISINA

Teyze..." diyorum sevdiğim kadınlara; yaşlarından ötürü değil, asla... "Emmi..." diyorum çok sevdiğim adamlara; yaşlarından ötürü değil; asla!... İlyas emmi, Cahit emmi, Aykut emmi... Engin emmi... Emmi; baba yarısı, demek... Teyze; ana yarısı...

Devamı... 09 Şubat 2007
İLKELİ BİRLİKTELİK

Yaşlı teyzeyi, "memlekette kimsemiz kalmadı, gel seni de yanımıza alalım" deyip İsviçre'ye, Zürih'e götürmüşler. Apartmanın üçüncü katındaki dairede, oğlu, İsviçreli gelini ve torunlarıyla yaşıyor. "Nasılsın teyze, rahatın yerinde mi?" diye sordum. "Rahatı nö'rim kurban, tadım yok," dedi.

Devamı... 08 Şubat 2007
ÇAĞDAŞ TÜRKÜ
(1986)
TÜRKÜLERİ EGENİN
(1987)
HARMAN
(1989)
TÜRKÜDEN ŞARKIYA
(1994)
SEN TÜRKÜLERDESİN
(1996)
TÜRKÜLERİ EGENİN II
BODRUM HAKİMİ
(1997)
SULAR GİBİ
(1999)
TÜRKÜLERİ EGENİN III
(2001)
AŞİKAR
(2002)
MUĞLA TÜRKÜLERİ
(2002)
MUĞLA TÜRKÜLERİ 2
(2003)
SARI ZEYBEK
(2004)
DOĞU
(2006)
GÜZEL İZMİR
(2010)Ana Sayfa Biyografi Sanatçı Kimliği Makaleleri Foto Galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
© Tolga Çandar 2014 | Her hakkı saklıdır | Bu sitede yer alan hiçbir bilgi izin almadan herhangi bir kaynakta yayınlanamaz.